Millie
your market intelligence analyst
Search Results
Edit Save
11,599 results
Režisieriai Rimas Tuminas ir Gabrielė Tuminaitė. VMT archyvo nuotrauka. Vilniaus mažajame prasideda režisierių Rimo Tumino ir Gabrielės Tuminaitės spektaklio „Čia nebus mirties“ repeticijos. Naujas „Čia nebus mirties“ pastatymas bus svarbiausias šio sezono Vilniaus mažojo teatro įvykis, skiriamas 30 metų teatro jubiliejui. Jo premjera numatyta 2020 metų kovo 27, 28, 29 dienomis. Į repeticijas maestro R. Tuminas pakvietė visas tris savo teatro aktorių kartas: ir tuos, kurie vaidino pirmajame spektaklio „Čia nebus mirties“ pastatyme, ir tuos, kurie ilgai laukė galimybės padirbėti su režisieriumi R. Tuminu. Premjeros kūrėjai sieks atskleisti, kaip per daugiau nei 30 metų pasikeitė mūsų istorinė atmintis ir kaip keitėsi paties teatro idealai. Na.
Igno Kavaliūno nuotrauka. Vilniuje, Telšiuose ir Šiauliuose kulinarinius šou surengęs profesionalus kulinaras, katalikų kunigas iš JAV Leo Patalinghug populiarina mūsų šalį socialiniuose tinkluose. Vos per keturias vizito dienas kun. Leo sukūrė 11 trumpų siužetų apie mūsų šalį, kuriuos paskleidė per 80 tūkst. sekėjų turinčioje savo feisbuko paskyroje. Pasak kunigo Leo vizito Lietuvoje organizatorės, Lietuvos šeimos centro vadovės Vijoletos Vitkauskienės, didžiausią įspūdį svečiui paliko mūsų tautos tikėjimas: „Kunigas Leo spėjo pajusti ir sekėjams pabandė perteikti, su kokia jėga Sovietų laikais buvo kovojama prieš tikėjimą, tačiau Lietuvos žmonės priespaudoje liko laisvi.“Ypatingą įspūdį charizmatiškajam dvasininkui paliko apsilankymas Kry.
Šv. Kristoforo kamerinis orkestras. Ryčio Šeškaičio nuotrauka. Koncerto programoje išvydę ANTANO, STASIO ir ROKO MAKŠTUČIŲ pavardes, prie visų jų skliausteliuose rasime užrašą „klarnetas“. Turbūt ant pirštų galėtume suskaičiuoti tokias vienam instrumentui ištikimas šeimas, tuo labiau kad visi trys klarnetininkai Makštučiai – nors dar labai jauni, bet jau tikri savo instrumento virtuozai. Artėjant jų koncertui, „Klarneto dinastija“ kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, talentingieji broliai dalijasi prisiminimais apie pirmuosius prisilietimus prie instrumento, karjeros maršrutų perspektyvas ir išduoda, kuo su malonumu užsiima laisvu nuo begalinio profesinio tobulėjimo metu. Trys klarnetininkai vienoje šeimoje – retas malonus reiškinys.
Šv. Pranciškus Salezas (1567–1622 m.) – vyskupas, Bažnyčios mokytojas, vienas iš pagrindinių krikščioniškojo prancūzų humanizmo kūrėjų. Anot jo, kiekvienas esame pašaukti duoti savitą vaisių – vienuoliai ir vyskupai vienokį, amatininkai ir santuokoje gyvenantys žmonės kitokį. Ir visi jie Viešpačiui mieli ir trokštami. Svarbu gyventi Dievo akivaizdoje kiekvieną akimirką ir darbuotis Jo labui atsidavus, iš širdies; tik tuomet gyvenimas bus visavertis. Kilmė ir studijos. Pranciškus Salezas gimė 1567 m. rugpjūčio 21 d. Savojoje, vienoje seniausių ir kilmingiausių didikų šeimų. Buvo vyriausias iš dvylikos vaikų. Tėvo buvo rengiamas valstybininko karjerai. Greta humanitarinių bei filosofijos (Paryžiuje) ir teisės mokslų (Paduvoje), privačiai studi.
Jėzus užkopė ant kalno ir pasišaukė, kuriuos pats norėjo, ir jie atėjo pas jį. Ir jis paskyrė Dvylika, kad jie būtų kartu su juo ir kad galėtų siųsti juos skelbti žodžio ir jie turėtų galią išvarinėti demonus. Paskyrė Dvylika: Simoną, pavadinęs jį Petru; Zebediejaus sūnų Jokūbą ir Jokūbo brolį Joną (juos pavadino Boanergės, tai yra „griaustinio vaikai“); Andriejų, Pilypą, Baltramiejų, Matą, Tomą, Alfiejaus sūnų Jokūbą, Tadą, Simoną Kananietį ir Judą Iskarijotą, kuris jį ir išdavė. Aš rankos prieš jį nepakelsiu, nes jis – Viešpaties pateptasis. P.:. Pasigailėk manęs, Dieve, pasigailėki! Komentaro autorė – Kūdikėlio Jėzaus Marija Juozapa OCD. Pirmasis šios dienos Mišių skaitinys stebina ir sukrečia: Saulius įeina į olą, kurioje sėdi Dovydas su s.
{"main_picture":{"file_input":null,"url":"http:\/\/media.bernardinai.lt\/o\/bc9591029c090a6dc9492a9ac8f9af7f.png"},"main_article":{"title":"Ar \u017einiasklaida gali b\u016bti krik\u0161\u010dioni\u0161ka?","url":"http:\/\/www.bernardinai.lt\/straipsnis\/2020-01-24-ar-ziniasklaida-gali-buti-krikscioniska\/178830","article_id":"178830","subtitle":"Rosita Gar\u0161kait\u0117"},"sub_1":{"title":"Vilniaus gyventoj\u0173 kronikos (I)","url":"http:\/\/www.bernardinai.lt\/straipsnis\/2020-01-24-vilniaus-gyventoju-kronikos-i\/178825","article_id":"178825","subtitle":"Jurga Jonutyt\u0117 - \u0160iaur\u0117s At\u0117nai"},"sub_1_picture":{"file_input":null,"url":"http:\/\/media.bernardinai.lt\/210x153\/549851c436c5e3b9892d4c465f06d79479e9e4ea.jpg"},"
Eglės Laurinavičės nuotrauka. Tėvai galvoja, kad vaikas tiesiog tinginys, negabus, neprotingas. Aš dabar tuo netikiu – manau, kad visi ir gabūs, ir protingi, tik kiekvieno iššūkiai yra kitokie. Dažnai ir mokykla, pedagogai nežino daug dalykų apie neurologinę įvairovę, todėl iškart yra kabinamos tos etiketės . EGLĖ LAURINAVIČĖ augina du berniukus – dešimties Rojų, kuris turi disleksijos sutrikimą, ir šešerių Leoną, kuris yra autistiškas vaikas. Eglė neslepia, kad, sužinojus tiek disleksijos, tiek autizmo diagnozes, prieš akis prabėgo visos tos akimirkos, kai pyko ant vieno ar kito sūnaus, nes nors ir matė, jautė, jog kažkas ne taip, kartais atrodė, kad jis tiesiog nesistengia, tingi. O paskui atsirado nauja dilema – kaip rasti balansą ir nei
Kun. dr. Tomášas Halíkas 2007 m. Wikimedia.org nuotrauka. Tomášas Halíkas (g. 1948) – žymus čekų kunigas, įšventintas komunistinio režimo valdymo metais pogrindyje, teologijos, filosofijos ir sociologijos daktaras, skaito paskaitas daugelyje pasaulio universitetų, Oksfordo universiteto garbės daktaras, Čekijos Krikščionių akademijos prezidentas, buvęs Vaclavo Havelo bendražygis. Kviečiame skaityti ištrauką iš jo knygos „Kantrybė su Dievu“ (Katalikų pasaulio leidiniai, 2020 m., iš čekų kalbos vertė Almis Grybauskas), kuri yra išversta į septynias kalbas, 2010 metais išrinkta geriausia katalikų teologijos knyga, 2011 metais pelniusi Europos katalikų teologų draugijos premiją. Su ateistais sutinku daugel kame, dažnai visame kame, išskyrus jų ti.
Rosita Garškaitė. Gedimino Šulco nuotrauka. „Krikščioniška žiniasklaida“ – keistas terminas, sakė studijų laikų bičiulis, sutiktas : kaip nebūna krikščioniško mokslo, taip negali būti ir krikščioniškos žiniasklaidos, pastarosios principai universalūs. Iš tiesų, visi žurnalistai stengiasi (ar bent turėtų stengtis) būti objektyvūs ir nešališki, pateikti svarbią ir patikimą informaciją. Dar daugiau, visa žiniasklaida daro tą patį – informuoja, paaiškina, formuoja nuomonę. Kokia prasme tuomet galime kalbėti apie krikščionišką žiniasklaidą? Svarsčiau šį klausimą, pasitelkdama ne tik „Bernardinai.lt“ patirtį, bet ir dažniausiai skaitomų užsienio žiniasklaidos priemonių, kurios prisistato krikščioniškomis, pavyzdžius: „Crux“, „America magazine“, „
Stanisławas Filibertas. Fleury „. Vilnius“ (1910 m.). Iš Lietuvos dailės muziejaus kolekcijos. Kultūros laikraštis (2020 m. Nr. 1). Sulig 2019-aisiais pasibaigė ir trejų metų tyrimas, kai įrašinėjome ir tyrinėjome istorijas žmonių, kurie pokariu atvyko gyventi į Vilnių. Šis tekstas – tai labiau nostalgiškas atsisveikinimas su malonia užduotimi kalbėtis su seniausiąja dabartinio Vilniaus gyventojų karta ir gal šiek tiek, kiek įmanoma, dėkojimas tiems, kurie pusę dienos, kartais ir ne po vieną kartą, mums pasakojo, aiškino, kantriai kartojo, ko nesupratome ar nebeprisiminėme. Vilniečių istorijos leidžia pamatyti kintantį, „nearchitektūrinį“ miesto vaizdą, susidedantį iš gyvenimo praktikų, motyvacijų, iš baimių ir norų, iš mezgamų ir nutrūkstanči.
Stasio Ušinsko vitražas Kretingos rajono kultūros centre. D. Šypalio nuotrauka. Ne vienas Kretingos kultūros rūmuose nuo pat jų atidarymo 1972 m. balandžio 21 d. lankęsis kretingiškis ar svečias prisimena lipant laiptais matomą spalvingą vitražą, tapusį jo puošmena ir svarbia istorijos dalimi. Šis 2,74 m aukščio ir 2,20 m pločio vitražas vienos žymiausių ir unikaliausių lietuvių liaudies pasakų „Eglė žalčių karalienė“ tema priskiriamas garsiam Lietuvos menininkui dailininkui, vitražo mokyklos Lietuvoje pradininkui, scenografui, lėlininkui ir pedagogui Stasiui Ušinskui (1905–1974), bet informacijos apie jį publikacijose ir knygose apie šį kūrėją ir jo kūrybinį palikimą nerasite. Kas jis – S. Ušinskas, vienas brandžiausių ir novatoriškiausių
Aktorius Ramutis Rimeikis rež. Vytauto Rumšo spektaklyje „Intymūs pokalbiai“. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka. 80-asis Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezonas skirtas laisvės trisdešimtmečiui. Ta proga teatras kuria tinklalaidžių ciklą, kuriame teatrologė Daiva Šabasevičienė kalbina teatro žmones, kviesdama papasakoti apie gyvenimą, spektaklius, užkulisius ir žiūrovus prieš 30 metų. Naujoje tinklalaidėje prisiminimais dalijasi vienas vyriausių Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupės aktorių ir Lietuvos teatro sąjungos vadovas RAMUTIS RIMEIKIS. Prieš 30 metų jis dirbo Kultūros ministerijos Teatro skyriaus vadovu: „Pasiūlymas dirbti ministerijoje buvo netikėtas. Iki šiol nežinau, kodėl mane pasirinko. Tuomet sakė, kad dirbu teatre ir žin.
Violončelininkas Davidas Geringas. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka. Vasario 1 d. Nacionalinės filharmonijos scenoje su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (LNSO) muzikuos vienas universaliausių dabarties menininkų, Lietuvoje gimęs violončelininkas Davidas Geringas. Prie orkestro dirigento pulto stos rusų dirigentas ir pianistas Jurijus Serovas. Skambės programa „Simfoniniai šokiai“ – Anatolijaus Šenderovo, Dmitrijaus Šostakovičiaus ir Sergejaus Rachmaninovo kūriniai. Įspūdingą repertuarą nuo baroko iki šiuolaikinių (ir lietuvių autorių) kompozicijų sukaupęs violončelininkas D. Geringas neretai yra naujų kūrinių atsiradimo iniciatorius. Apie jį 2016 m. muzikologė Rita Aleknaitė-Bieliauskienė rašė: „Kuo išskirtinis ir didis Davidas Gering.
Jėzus su mokiniais pasitraukė prie ežero. Įkandin sekė didelė minia iš Galilėjos. Taip pat iš Judėjos, Jeruzalės ir Idumėjos, iš anapus Jordano bei iš Tyro ir Sidono šalies atvyko daugybė žmonių, kurie buvo girdėję apie jo darbus. Tuomet Jėzus liepė mokiniams laikyti jam paruoštą valtį, kad minia jo nesuspaustų. Mat jis buvo daugelį pagydęs, ir visi, ką tik vargino ligos, veržėsi norėdami prisiliesti. Taip pat netyrosios dvasios, vos tik jį išvydusios, parpuldavo priešais ir šaukdavo: „Tu Dievo Sūnus!“ Bet Jėzus griežtai jas drausdavo, kad jo negarsintų. Mano tėvas Saulius sumanė tave nužudyti. P.:. Dievu aš remiuosi – ir nebijosiu. Komentaro autorė – Kūdikėlio Jėzaus Marija Juozapa OCD. Šiandienos pirmajame skaitinyje girdime, kaip Saulių pag.
Idelfonsas iš Toledo. El Greco (tarp 1603-1605 m.). Wikipedia.org nuotrauka. Sausio 23 d. minime šv. Ildefonsą, vyskupą. Toledas (Ispanija), 607 m. – 667 m. sausio 23 d. Romėnų valdymo laikotarpiu buvusi galinga šeima neprarado savo įtakos ir į valdžią atėjus Visgotams: tad suplanavo sūnui atitinkamą karjerą. Tačiau Ildefonsas pabėgo iš namų, pasislėpėdamas Kozmo ir Šventojo Damijano vienuolyne, greta Toledo. Karjera jam nerūpėjo. Tapo vienuoliu, vėliau – diakonu. Toliau nebesiekė, jam to pakako. Tačiau vienuolyno broliai vis tiek išrinko jį savo bendruomenės abatu, nes jam išties nieko netrūko: pamaldus, išsilavinęs, energingas, sugebėjo itin patraukliai kalbėti. Be to, jis – įtaigus rašytojas. Sulaukęs penkiasdešimties, turėjo palikti vienu.
Prof. Alvydas Jokubaitis. Nuotraukos autorius Paulius Peleckis/BFL. © Baltijos fotografijos linija. Tekstas perpublikuojamas iš aštuntojo. 2019 m. numerio. Naujų akademinių metų pradžia Vilniaus universitete neretai pažymima bent vienu ar keliais „proginiais“ renginiais – šie metai buvo ne išimtis. Rugsėjį Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto iniciatyva buvo surengta konferencija, skirta profesoriaus Alvydo Jokubaičio politikos filosofijai apžvelgti. Ne tik tema, bet ir pats konferencijos formatas int­riguojantis ir neįprastas. Dalyvaujantiems akademinės bendruomenės veikloje tikriausiai yra tekę pastebėti, kad tokio formato renginiai nėra dažni. Intelektualinės veiklos aptarimas, dalyvaujant pačiam akademikui, geriausiu atveju p.
Jonas Ruškus. Jono Petronio nuotrauka. Istorijos, nutinkančios Žiežmariuose, Ukmergės rajone, o ir visur kitur Lietuvoje, atskleidžia mūsų baimę į savo tarpą priimti turinčius negalią žmones. Tačiau visi turime teisę į orų gyvenimą. Pasak prof. Jono Ruškaus, Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komiteto vicepirmininko, g yvenimas lygiai su visais žmonėmis reiškia, kad valstybė įsipareigojo užtikrinti negalią turintiems žmonėms teisę patiems priimti sprendimus visais su jų gyvenimu susijusiais klausimais, mokytis ir dirbti drauge su visais, o ne atskirose specialiai jiems sukurtose vietose. Be to, valstybė įsipareigojo suteikti negalią turintiesiems pagalbą, kad šie galėtų savarankiškai dalyvauti visuomenėje lygiai ir kartu su visais. 2014 metai.
Kinė katalikė. EPA nuotrauka. Ateisiančio vado tauta sunaikins miestą ir šventovę. Jo galas ateis lyg potvynis, iki pat galo bus karas ir skirtasis nuniokojimas. Vienai savaitei jis sudarys stiprią sąjungą su daugeliu, per pusę savaitės jis sustabdys auką ir atnašą. Jų vietoje bus klaikioji pabaisa, iki skirtoji pražūtis bus išlieta ant niokotojo (Dan 9, 26–27). Ši Danieliaus pranašystė, vaizdiniais nupasakojanti Izraelio tautos patirtus sukrėtimus, Jėzaus buvo pritaikyta Jeruzalės likimui (žr. Mt 24, 15). Visi Šventojo Rašto istoriniai įvykiai, veikėjai ir pasakojimai turi ir simbolinę prasmę, peržengiančią pliką faktų chronologiją. O „pabaisa“ nebūtinai yra materiali fetišiniam kultui skirta statula. Tikroji – ir pati baisiausia – yra dvas.
Vyginto Skaraičio / BFL nuotrauka. Vilniaus universiteto (VU) bibliotekos Restauravimo skyrius įkurtas prieš 50 metų ir savo darbą pradėjo beveik tuščioje vietoje, nuo pradžių. Mat tarpukariu bibliotekoje dirbę lenkų restauratoriai nei paliko savo įrangą, nei perdavė patirtį. Dabartinių Lietuvos knygų restauratorių rengimo bazė ir buvo Vilniaus universiteto biblioteka, čia glūdi visų kitų bibliotekų restauravimo skyrių ištakos. Nuo 2008 metų atsirado restauratorių rengimo, kvalifikaciniai reikalavimai. Iki tol buvo mokomasi stichiškai, matant kitų, šalia dirbančiųjų, pavyzdžius. Bibliotekos restauravimo skyriuje dirba daugelio sričių ekspertai – vieni baigę chemiją, kiti – Istorijos fakultetą, Dailės akademiją, klasikines kalbas. Tai prapleč.

Agribusiness Economics

Business Issues

Companies - Public

Companies - Venture Funded

Agricultural Equipment

Chemicals - Agricultural

Chemicals - Industrial

Commodity Prices

Farm Financial Services

Farming, Forestry, Fisheries

Financial Results

Food and Human Nutrition

Global Markets

Global Risk Factors

Government Agencies

Information Technologies

Legal and Regulatory

Political Entities

Products - Animal

Products - Forest

Products - Plant

Seeds

Strategic Scenarios

Sources

Trends

Hints:

On this page, you see the results of the search you have run.  You may also view the following:

  •  Click on this drop-down menu on the right hand side of the page, to choose between the machine learning-produced Insights Reports, or the listing of concepts extracted from the results, in chart or list format. 


  •  View the number of search results returned for the search in each of your collections, and click on any of those numbers to view the entire listing of results from the chosen collection.

  •  Use the search adjustment drop-downs to change the scope, sorting, and presentation of your results.

  •  Show or hide the record’s caption (content description).

  •  Show actions that can be made with the search result record.

  •  Click on the Save button after running your search, to save it so that its results will be updated each time relevant new content is added to the designated collection. You may choose to be notified via search alerts.

Click here for more info on Search Results

Click here for more info on Machine Learning applications