Millie
your market intelligence analyst
Search Results
Edit Save
11,197 results
Markas Rothko. 1949 m. Consuelo Kanaga / Wikipedia.org fotografija. Prieš 50 metų, 1970 m. vasario 25-ąją dieną, mirė abstrakčiojo ekspresionizmo tapytojas Markas Rothko. Siūlome prisiminti jo asmenybę ir kūrybą. Britų meno istorikas Simonas Schama BBC televizijos dokumentinių filmų cikle „Meno galia“ (angl. Power of Art), pradėdamas seriją apie Marką Rothko, klausia žiūrovų: „Koks galingas yra menas? Ar menas gali atrodyti kaip meilė ar širdgėla? Ar jis gali pakeisti tavo gyvenimą? Ar gali pakeisti pasaulį?“Schama turi omenyje atmosferinius, gyvybe ir elektra pulsuojančius Marko Rothko paveikslus. Jais tapytojas stengėsi vaizduoti kokią nors pamatinę žmogaus emociją: pyktį, džiaugsmą, skausmą, širdgėlą, meilę, pavydą. Rothko žaismingų ir g.
Kauno miesto muziejaus nuotrauka. Vasario 27 d. 17 val. Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15) atidaroma Gerdos Liudvinavičiūtės-. CELSIUS 273. darbų paroda. „Naujasis betono miestas. Nuo Kauno iki Tokijo“. . Paroda veiks iki kovo 29 d. Parodos lankymas nemokamas. Ką bendra turi Kauno tarpukario modernizmo ir Japonijos metabolizmo architektūra? Kiek įtakos istoriniame kontekste gali palikti karas, kuriant ateities miesto identitetą? Du pasauliniai karai, dvi kolekcijos, jungiančios iš pirmo žvilgsnio labai skirtingus ir tolimus miestus, prabyla ta pačia laisvės troškimo ir naujų idėjų kalba. Kauno miesto muziejaus nuotrauka. Kaunas po Pirmojo pasaulinio karo išgyveno laisvės pojūtį, jautėsi ryški patriotiškumo dvasia, kuri persik.
Menininkė Birutė Nomeda Stankūnienė. Asmeninio archyvo nuotrauka. Laiškus mes rašome kitiems, sau, kai esame liūdni ar linksmi, kai norime pranešti svarbią žinią. Rašome apie meilę ir pyktį, apie viską, taip pat rašome oficialius laiškus įvairioms institucijoms, svarbiems žmonėms, prašome, aiškiname, piktinamės, skundžiamės, dėkojame... Mano paveikslai (laiškai) labiau primena tuos laiškus, kuriuos žmonės įdeda į butelį ir išmeta į jūrą, tikėdamiesi, kad juos kažkas atras, perskaitys ir supras. Šioje parodoje eksponuojami darbai buvo sukurti 2010-2018 metais. Laikotarpiu, kai ieškojau ir atsakinėjau į labai man svarbius klausimus, rašiau daug laiškų tiesiogine ir perkeltine prasme. Kai nebelikdavo ko klausti ar nebebūdavo kas atsako,. klausda.
Patriarchas šv. Tarasijus. Nežinomo autoriaus freska. Vasario 25 d. minime šv. Tarasijų (m. 806), vyskupą. Tarasijus gimė VIII a. viduryje. Motina Eucherija jį krikščioniškai išauklėjo, leido į mokslus. Tarasijus buvo paskirtas imperijos konsulu. Kiek vėliau imperatorius Konstantinas jį paskyrė pirmuoju valstybės sekretoriumi. Patriarchas šv. Tarasijus. Johann Conrad Dorner (1809–1867). Kai Konstantinopolio patriarchas Paulius III atsisakė šio posto ir užsidarė į vienuolyną, patriarchu buvo išrinktas Terasijus. Rytų Bažnyčia tuo metu ginčijosi su popiežiumi, todėl Tarasijus nuo šių pareigų atsisakinėjo. Tačiau imperatorius pažadėjo susitaikyti su popiežiumi, ir Tarasijus 786 m. buvo įšvęstas kunigu bei konsekruotas vyskupu. Imperatoriui mirus.
Jėzus ir jo mokiniai išėję keliavo per Galilėją. Jėzus nenorėjo, kad kas apie tai žinotų. Mokydamas savo mokinius, jis tvirtino: „Žmogaus Sūnus bus atiduotas į žmonių rankas, ir jie nužudys jį, bet nužudytas jis po trijų dienų prisikels“. Mokiniai nesuprato tų žodžių, bet nedrįso jį klausti. Jie atėjo į Kafarnaumą. Namie jis paklausė juos: „Apie ką kalbėjotės kelyje?“ Jie tylėjo. Mat kelyje jie ginčijosi, kuris iš jų didžiausias. Atsisėdęs jis pasišaukė Dvylika ir tarė: „Jei kas trokšta būti pirmas, tebūnie paskutinis ir visų tarnas!“Paėmęs mažą vaiką, pastatė tarp jų ir, apsikabinęs jį, pasakė: „Kas dėl manęs priima tokį vaikelį, tas priima mane, o kas priima mane, tas ne mane priima, bet tą, kuris yra mane siuntęs“. Dienos skaitiniai:. Ko.
Rašytoja Kristina Sabaliauskaitė – Vilniaus dailės akademijos Garbės daktarė. VDA archyvo nuotrauka. Vasario 19-ąją iškilmingo Vilniaus dailės akademijos Senato posėdžio metu VDA atidavė pagarbą m enui ir mokslui, suteikdama Garbės daktarės vardą rašytojai Kristinai Sabaliauskaitei už menotyros žinių sklaidą ir naujų spalvų suteikimą lietuvių istoriniam romanui. Garbės profesorės vardas buvo suteiktas dailininkei Birutei Žilytei-Steponavičienei už nuopelnus vizualinei kultūrai. VDA absolventė, dailės istorikė dr. K. Sabaliauskaitė – vienas stipriausių ir išraiškingiausių istorinio romano balsų Europoje. Debiutavusi istoriniu romanu „Silva rerum“ (išleido „Baltos lankos“), kritikų oficialiai įvardytu viena iš dešimties įsimintiniausių dešimtm.
Karolio Kavolėlio nuotrauka. Baltijos fotografijos linijos nuotrauka. Danielis T. Willinghamas yra Virdžinijos universiteto (JAV) psichologijos profesorius, tiriantis, kaip būtų galima pritaikyti kognityvinės psichologijos ir neuromokslo atradimus vidurinio ugdymo procese. 2009 m. D. Willinghamas išleido amerikietiškoje spaudoje puikiai priimtą knygą „Kodėl vaikai nemėgsta mokyklos?“ (angl. Why Don’t Students Like School?). Šioje knygoje autorius aptarė daugybę su kasdieniu mokyklos gyvenimu susijusių problemų ir pabandė pasiūlyti atsakymus, pagrįstus neuromokslo ir kognityvinės psichologijos atradimais. Neseniai aptarėme , , ir knygos skyrius. Taip pat D. Willinghamas kalbėjo ir . Autorius penktajame skyriuje svarsto, ar verta mokykloje kai.
{"main_picture":{"file_input":null,"url":"http:\/\/media.bernardinai.lt\/o\/965d47bc1c68fc7b9fb6045929f51ea6.jpg"},"main_article":{"title":"Lietuvi\u0173 kult\u016bros ambasadoriai. Pokalbis su u\u017esienio universitet\u0173 lietuvi\u0173 kalbos d\u0117stytojais","url":"http:\/\/www.bernardinai.lt\/straipsnis\/2020-02-24-lietuviu-kulturos-ambasadoriai-pokalbis-su-uzsienio-universitetu-lietuviu-kalbos-destytojais\/179188","article_id":"179188","subtitle":"Augminas Petronis"},"sub_1":{"title":"\u017dod\u017ei\u0173 kalba, vaizd\u0173 kalba: dail\u0117s ir literat\u016bros svarba \u0161iandienos pasaulio kisme (I)","url":"http:\/\/www.bernardinai.lt\/straipsnis\/2020-02-25-zodziu-kalba-vaizdu-kalba-dailes-ir-literaturos-svarba-siandienos-pasa.
Fotografas ir keliautojas Paulius Normantas (1948–2017). Gedimino Kajėno nuotrauka. Trumpai vienu sakiniu įžangoje tepasakysiu: tai buvo tas tikrai vienas, jeigu reikėtų išsirinkti, renginys Knygų mugėje, dėl kurio joje verta buvo būti. ***. Fotografas keliautojas, keliautojas fotografas Paulius Normantas, pasak Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininko Gintaro Česonio, neretai vertinamas kaip nepritapęs prie Lietuvos fotografų bendruomenės. „Aš gal sakyčiau kitaip – jis joje neišsiteko, ieškojo daugiau. Ir tai jis atrado Rytuose – keliaudamas, – sakė G. Česonis. – Jis sugebėjo sustabdyti ir atsitraukęs laike pastebėti laikus, kurių civilizacijoje gyvenantys žmonės tuoj tuoj pradės ilgėtis. Tuoj tuoj pradės ilgėtis... Visa tai jis atrasdavo
Unsplash.com asociatyvi nuotrauka. Pastaruoju metu, besilankydamas keliuose katalikiškuose renginiuose, pastebėjau įdomų dalyką – dalis tikinčiųjų, net ir maldos metu, žiūri į savo išmaniuosius įrenginius. Ir taip, jie ten tikrai meldžiasi! Internete, adresu jau galima rasti lietuvišką Valandų liturgiją – katalikams itin svarbias kasdienes maldas. Panašu, kad vis daugiau tikinčiųjų vietoje atspausdintų lapų ar net knygų renkasi būtent „telefoninį“ maldos būdą – nes taip patogiau. Ir už tai šie žmonės gali padėkoti dviem IT specialistams iš Klaipėdos ir vienam dvasininkui. „Valandų liturgija internete pasirodė lapkričio mėnesį, bet viešai apie tai dar neskelbėm – dar nebuvo sudėti visi tekstai, reikėjo daug programuoti, sutikrinti. Buvo daugy.
Organizatorių nuotrauka. Mamos ir Sūnaus tema labai jautri – visos mamos nori gero savo vaikams. Kaip netapti „pertekline“ mama? Kaip suderinti savo moteriškumą ir mamos vaidmenį? Ar nėra taip, kad ieškome stiprių vyrų, bet auginame silpnus sūnus? Psichodramos metodas – tai aktyvaus veiksmo metodas. Tai nebus paskaita, kurioje gauni nurodymus, kaip elgtis. Seminaro metu sudaromos sąlygos pačiam išbūti ir išjausti. Pats eini ir ieškai, pats randi atsakymus ir įžvalgas. Dirbsime per pasakas, per mitus ir asmeninius liudijimus. Seminaras vyks kovo 14 dieną, šeštadienį, nuo 10 val. Iki 16 val. Vilniaus Senamiestyje. Būtina registracija: saveslink@gmail.com. Sumanytoja ir vedėja – Vida Lipskytė, psichodramos grupių vedėja. Organizatorių informaci.
L. Segallas šalia drobės „Emigrantų laivas“. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus nuotrauka. Pirmą kartą Lietuvoje išsamiai pristatomi gyvenimo kelią Vilniuje pradėjusio Brazilijos ekspresionizmo pradininko Lasario Segallo (1889–1957) kūriniai, kuriuos Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre galima pamatyti iki kovo 1 d., parodoje „Brazilijos modernistas iš Vilniaus: Lasario Segallo sugrįžimas“. L. Segallas – vienas tų menininkų, kurie dar gyvi pelnė pripažinimą ir darė įtaką ne tik šalies, kurioje gyveno, bet ir pasaulio dailės raidai. Toros perrašinėtojo Abelio Segallo sūnus atrado potraukį menui stebėdamas „didingas hebrajiškas raides“, kurias piešdavo jo tėvas. Dailės mokytis pradėjo Marko Antokolskio pramoninė.
Sugrįžęs nuo kalno pas mokinius, Jėzus pamatė apie juos susirinkusią minią ir besiginčijančius su jais Rašto aiškintojus. Vos pastebėjus Jėzų, minią pagavo nuostaba, ir visi bėgo jo pasveikinti. Jis paklausė: „Ko ginčijatės su jais?“Vienas iš minios jam atsakė: „Mokytojau, aš atvedžiau pas tave sūnų, kuris yra nebylės dvasios apsėstas. Kur tik sugriebusi, dvasia jį tąso, iš burnos jam eina putos, jis griežia dantimis ir stingsta. Aš prašiau tavo mokinius išvaryti dvasią, bet jie nesugebėjo“. Tada Jėzus tarė: „O netikinti gimine! Kiek man dar reikės su jumis būti? Kaip ilgai jus kęsti? Atveskite jį pas mane!“ Jie. atvedė. Vos pamačiusi Jėzų, dvasia ėmė tąsyti berniuką, šis parpuolė ant žemės ir apsiputojęs pradėjo blaškytis. Jėzus paklausė t.
S. Žilys su popiežiumi šv. Jonu Pauliumi II-uoju / Asmeninio archyvo nuotrauka. Tekstas perpublikuojamas iš 9-ojo 2019 m. žurnalo numerio. STASYS ŽILYS – kunigas, ateitininkas sendraugis, archyvaras, menininkas. Kunigas gimė 1924 m. Dargalių k. Šilalės rajone, tačiau prasidėjus karui su draugais seminaristais pabėgo į Vakarus. Dar būdamas Lietuvoje pradėjo domėtis tapyba ir lyrika, o pirmuosius savo kūrinius sukūrė bestudijuodamas Telšių kunigų seminarijoje – šiandien jo paveikslus galima pamatyti Lietuvos seminarijose, galerijose ar aukcione. Savo kunigišką tarnystę pradėjo kartu su Popiežiškosios Lietuvių Šv. Kazimiero kolegijos įkūrimu 1948 m. Vėliau kelerius metus atliko tarnystę Kanadoje, Toronte. Grįžęs baigė doktorantūros studijas ir p.
Rašytojas Sigitas Parulskis. Vilniaus knygų mugės archyvo nuotrauka. Mizanscena. Knygų mugė. Knygos „Dvigubo dugno keleiviai“ pristatymas. Vienas stalas. Du krėslai. Vienas SIGITAS PARULSKIS. Ant vieno krėslo – Sigitas Parulskis, žurnalistas: Gerbiamas Sigitai, kam jums ta kvaila barzda? Ant kito krėslo – Sigitas Parulskis, rašytojas, knygos „Dvigubo dugno keleiviai“ autorius: Labai ačiū už labai įdomų klausimą. Niekad nebuvau auginęs barzdos, kaip vyrai augina, tai buvo įdomu patikrinti, ar ji yra apskritai. Nes maža ką. Kitas dalykas – mane labai sukrėtė Gedimino kalno likimas – ten ėmė viskas slinkti. O kai kuriems pagyvenusiems žmonėms ima slinkti kai kurie šlaitai. Kas buvo, kai nukirto viską nuo kalno? Ėmė ir nusmuko. Tai dabar aš augi.
Evgenios Levin nuotrauka. Tekstas perpublikuojamas iš vasario mėn. „Artumos“ numerio. Vasario mėnesį popiežius Pranciškus pasaulio katalikus kviečia melstis, „kad būtų išgirstas brolių migrantų, nusikalstamos prekybos aukų, balsas ir į jį būtų atsižvelgta“. Ar mums aktuali ši popiežiaus intencija? Prekeivis žmonėmis nužiūri miestelyje ar mieste vienišos motinos ar sunkiau gyvenančios šeimos paauglį. Pamažu susidraugauja su juo dovanėlėmis, ekskursija, sportu, dar kuo nors, parūpina telefoną, kompiuterį. Netrukus jis palaipsniui duoda užduočių, privedančių prie banko sąskaitų valymo. Iš pradžių 15-metis patenkintas pinigėliais išlaidoms, prietaisais, kol pats ar pakalbėjęs su artimu suaugusiuoju suvokia, ką iš tiesų daro. Kaip jam išsprukti,
Tomas Taškauskas. Asmeninio archyvo nuotrauka. Šiemet knygų mugėje pristatyta skaitytojams veikiausiai jau pažįstamo dorybingos lyderystės idėjų populiarintojo Alexandre‘o Havardo trečioji knyga lietuviškai – „Temperamentas ir charakteris: Kaip tapti doru lyderiu“ (Vilnius: Katalikų pasaulio leidiniai, 2020 m. Vertė Rasa Tuskenytė). Kodėl naujoji autoriaus knyga verta dėmesio? Pirmiausia todėl, kad meta iššūkį mūsų kultūriniams įpročiams. Kaip pažymi amerikiečių filosofas-kultūrologas Matthew Crawford‘as, šiuolaikinei kultūrai būdinga iškelti virtualią realybę kaip moralinį idealą. Skaitmeninės technologijos veikia tarytum magišku „lydekai paliepus, man panorėjus principu“, o virtualus pasaulis yra tarytum niekieno nesąlygojamos mūsų valios.
Jean Vanier. Wikipedia.org nuotrauka. „Prancūzijos vyskupai su nuostaba ir skausmu priima tai, ką šiandien atskleidžia Tarptautinės „Arkos“ federacijos pradėtas tyrimas dėl Jeano Vanier elgesio moterų atžvilgiu per daugelį metų. Dėl dvasinio Jeano Vanier ryšio su t. Thomas Philippe’u, dominikonu, ir dėl pastarojo iškreiptų doktrinų įtakos Jeano Vanier elgesyje dvasinis spaudimas susiliejo su seksualiniu išnaudojimu“, – vasario 22 dieną pareiškė Prancūzijos vyskupų konferencijos nuolatinė taryba, komentuodama tos pačios dienos Tarptautinės „Arkos“ federacijos vyresniųjų laišką apie tai, kad gauta patikimų liudijimų, jog „Arkos“ bendruomenės steigėjas dvasinio palydėjimo kontekste seksualiai išnaudojo keletą moterų. Nėra žinių, kad būtų nukent.
Gerrito van Honthorsto paveikslas „Kristaus vaikystė“ (apie 1620 m.). Wikipedia.org nuotrauka. Jėzaus liepimas mylėti ne tik artimą, bet ir priešus (Mt 5, 44) – kvietimas visuotine Jo meile apjuosti visą gimtosios nuodėmės sužeistą pasaulį. Neįmanoma keisti save ir leisti per savo gyvenimo būdą Dievo malonei prisiliesti prie aplinkinių širdžių, jei mūsų širdyse Dievui bus per ankšta. Kai žmonių mintis bei širdis užvaldo netvarkingi prieraišumai prie daiktų, pinigų ar asmenų, tada paprasčiausiai Jam nebelieka širdžių buveinėse vietos apsigyventi ir veikti (žr. Jn 14, 23). Tikėti Dievą mylint Jo kūrinius labiau nei Jį patį – tuštybė, atmetanti Jo malonę, be kurios žmogus pasilieka savivalės akligatvyje, ir nebelieka vilties su Juo gyventi po s.
Vasario 23 d. katalikai, evangelikai, anglikonai ir ortodoksai mini šv. Polikarpą. Šis vardas graikiškai reiškia „duodantis daug vaisių“. Šventasis gimė apie 69 m. , mirė – apie 156 m. Smirnoje, dabartiniame Izmire Turkijoje. Polikarpas buvo šv. Jono Evangelisto mokinys, pastarojo paskirtas Smirnos vyskupu pirmojoje II a. pusėje. 155 m. Polikarpas buvo nuvykęs pas Romos popiežių Anicetą ginti Mažojoje Azijoje pripažintos Velykų datos, kuri buvo kitokia nei Romoje, tačiau jiems susitarti nepavyko. Šventojo amžininkams jis buvo „uola sumaištyje“, tvirto tikėjimo vyras tuometiniais neramiais laikais. Todėl Polikarpas priskiriamas prie apaštališkųjų tėvų, Bažnyčios istorijos šulų. Jo didžiausias troškimas buvo suvienyti savo jaunąją parapiją ir.

Agribusiness Economics

Business Issues

Companies - Public

Companies - Venture Funded

Agricultural Equipment

Chemicals - Agricultural

Chemicals - Industrial

Commodity Prices

Farm Financial Services

Farming, Forestry, Fisheries

Financial Results

Food and Human Nutrition

Global Markets

Global Risk Factors

Government Agencies

Information Technologies

Legal and Regulatory

Political Entities

Products - Animal

Products - Forest

Products - Plant

Seeds

Strategic Scenarios

Sources

Trends

Hints:

On this page, you see the results of the search you have run.  You may also view the following:

  •  Click on this drop-down menu on the right hand side of the page, to choose between the machine learning-produced Insights Reports, or the listing of concepts extracted from the results, in chart or list format. 


  •  View the number of search results returned for the search in each of your collections, and click on any of those numbers to view the entire listing of results from the chosen collection.

  •  Use the search adjustment drop-downs to change the scope, sorting, and presentation of your results.

  •  Show or hide the record’s caption (content description).

  •  Show actions that can be made with the search result record.

  •  Click on the Save button after running your search, to save it so that its results will be updated each time relevant new content is added to the designated collection. You may choose to be notified via search alerts.

Click here for more info on Search Results

Click here for more info on Machine Learning applications