Millie
your market intelligence analyst
Search Results
Edit Save
10,666 results
Gailestingojo Jėzaus paveikslo fragmentas (Eugenijus Kazimirovskis, 1934 m.). Katalikų bažnyčioje Didįjį penktadienį prasideda devynių dienų maldos laikas ruošiantis Dievo Gailestingumo sekmadieniui. Vilniaus piligrimų centras kviečia jungtis prie devyndienio Dievo Gailestingumui transliacijos iš Šventos Faustinos namelio. Buvęs Gailestingumo Motinos seserų vienuolynas tapo ypač reikšminga vieta Šv. Faustinos žemiškoje misijoje perduodant pasauliui žinią apie Dievo Gailestingumą. Čia buvo padiktuota Dievo Gailestingumo vainikėlio malda, čia Faustina rašė savo dienoraštį. Tiesioginė transliacija vyks internetu šioje renginio nuorodoje. Bus meldžiamasi lietuviškai, lenkiškai, angliškai, prancūziškai, itališkai. Apie kalbas, kuriomis kalbamas v.
Pavan Trikutam/Unsplash.com. Šiuo metu, kai Lietuva gyvena karantino sąlygomis, kiekvienas žmogui ištartas padrąsinantis žodis ar paprastas pasidomėjimas, kaip gyveni, įgauna aukso kainą. Maltiečiai skelbia gerumo iniciatyvą „Paskambink draugui #3x3x3” ir kviečia kiekvieną iš mūsų paskambinti bent 3 draugams, seniai matytiems ar vienišiems, ir pabendrauti su jais bent 3 minutes. O kai pajusite, kad pašnekovo nuotaika gerėja, nerimas slūgsta, paskatinkite ir jį paskambinti dar 3 draugams ir pabendrauti apie smagius dalykus. Taip tokia geros nuotaikos grandinėlė nusitęs per mūsų namus ir sujungs kaip didelę vieningą bendruomenę. Informacijos srautai kelia nerimą, žinios apie ekonomiką – nežinomybę. Kaip išgyvensime karantiną, kaip gyvensime po.
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos/Roberto Dačkaus nuotrauka. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, ketvirtadienį susitikęs su Romos Katalikų Bažnyčios Vilniaus arkivyskupu metropolitu Gintaru Grušu, aptarė pasirengimą šv. Velykoms karantino laikotarpiu, taip pat priemones, skirtas vargstančių bei pažeidžiamų asmenų padėčiai palengvinti. Pasak šalies vadovo, jam įsiminė arkivyskupo G. Grušo išsakyta mintis, kad žmogus gali trejopai elgtis kančios atžvilgiu: ją atstumti, ignoruoti arba apsikabinti. „Kiekvienas galime pasirinkti, kuriuo keliu einame. Mūsų dvasinis gyvenimas pastaruoju metu tapo kur kas intensyvesnis – beveik kasdien darome vertybinius pasirinkimus: imtis prasmingos savanorystės veiklos ar užsidaryti savo.
Šv. Jonas Paulius II prie Raudų sienos, 2000 m. EPA nuotrauka. Šiemet sukanka 100 metų, kai 1920 m. gegužės 18 d. Vadovicuose gimė (ir 15 metų, kai 2005 m. balandžio 2 d. Romoje mirė) šv. Jonas Paulius II. Tad tokiais jubiliejiniais metais prasminga prisiminti dar vieną sukaktį – prieš 20 metų, ankstyvą pavasarį, įvyko istorinė popiežiaus kelionė į Šventąją Žemę. Pirmasis istorijoje popiežius, aplankęs Sinajaus kalną. Saulėtą ir giedrą 2000 m. vasario 24 d. rytą „Alitalia“ pilotas pasuko lėktuvą į šoną, kad popiežius Jonas Paulius II galėtų pamatyti Gizos piramides iš oro. Lig tol nė vienas popiežius nė karto nebuvo lankęsis Egipte, kultūrų lopšyje. „ Salamu alaikum! “ (taika su jumis) – tokiais žodžiais popiežius pasveikino jį sutikusį Egipt.
Katė Marusia. Audriaus Skačkausko nuotrauka. Sveiki, aš esu Marusia iš Panevėžio. Kaip jūs ten laikotės už jūrių marių? Pas mus Lietuvoje dėl koronaviruso, kaip bobutė sako, koronės įvedė karantiną. Tikriausiai žinote. Mūsų, kačių, ta koronė tarsi neliečia, bet ji smarkiai pakeitė mano gyvenimą. Apie tai ir noriu jums papasakoti. Namuose nebėra kur leteną padėti. Gyvenu trijų didelių dėžučių bute su dviem šeimininkais... tarnais – Audriumi ir Aušra. Toliau juos vadinsiu tarnais, nes gi aišku, kas namie ponia ir šeimininkė. Tai va, tarnai jau dvi savaites beveik niekur neina. Vieną dieną grįžo su didžiuliais maišais visokio maisto ir užsidarė namuose. Anokia čia nelaimė, pasakysite. Bet kaip man gyventi, kai namuose vis kažkas painiojasi po le.
Pixabay.com nuotrauka. Yra toks pasakymas – „Pradėti nuo balto lapo“. Galvojant apie epidemijos metu skubiai modeliuojamas gyvenimo/išgyvenimo strategijas ir naujų visuomeninių santykių raidą, grįžimas prie „balto popieriaus lapo“ gal galėtų būti vienas iš variantų išlikti ir persiprogramuoti? „Nusinulinti“, padėti šonan senas nuoskaudas ir susitarti veikti be išankstinių nusistatymų, kas čia labai geras, kas blogas. Šiaip ar taip esame veikiami dar priešpandeminio pasaulio inercijų ir buvusių taisyklių, kurios (sakykim) tiko aname laike, bet nebūtinai tinka dabartiniame. Tik ar įmanoma išdiskutuoti ir pasisiūlyti sau ir bendruomenei kitokias taisykles – karantino laikui ir vėlesniam, kuris ateis pasitraukus virusui. Ir kas tai galėtų padary.
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos archyvo nuotrauka. Pasaulį pažinti keliaujant – nuostabi patirtis, tačiau daugybę įdomių dalykų galima atrasti net ir neišėjus iš jaukių namų. Nuo senų laikų knyga buvo pažinimo raktas į svečias šalis, kultūras ir neįtikėtinas istorijas. Knygose rasime turų po egzotiškas šalis, kvapą gniaužiančių nuotykių, romantinių ir gyvenimiškų patirčių kupinų istorijų. O kas slypi jūsų asmeninėse bibliotekose? Kokias knygas – tiek naujausias, tiek seniai skaitytas – vertinate ir branginate jūs? Kokia knyga paliko neišdildomą žymę jūsų gyvenime? Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaudama su viešosiomis bibliotekomis, kviečia visos Lietuvos skaitytojus dalyvauti kūrybiškiausios knyg.
Rašytojas Saulius Šaltenis. Ilonos Kukenytės nuotrauka. „. Dabartinės mūsų karantininės būsenos primena romane „Geležiniai gyvatės kiaušiniai“ aprašytą laiką prieš tris dešimtmečius. Kaip ir tada, dabar tvyro tiršta nuojauta, kad pasaulis neišvengiamai pasikeis, kažkas sugrius, išdygs kažkas labai naujo“, – sako rašytojas SAULIUS ŠALTENIS, gyvenantis vienoje labiausiai pandemijos paveiktų šalių – Ispanijoje. Kaip šis laikas paveiks mus? Kokiame pasaulyje gyvensime? S. Šaltenis kaip visada į gyvenimą žvelgia šviesiai, viltingai ir mintyse jau dėlioja naują romaną. Ar tiesa, kad karantinas smarkiai pakeitė jūsų dienotvarkę ir dabar kasdienius 20 kilometrų einate ant stogo? Apie ką galvojate eidamas? Daugybę metų ir taip jau gyvenu lyg savotiška.
Asociatyvi nuotrauka. Koronavirusas Ispanijoje: dėl paskelbto karantino kunigas aukoja Mišias tuščioje bažnyčioje. EPA nuotrauka. Šiandien prasideda Didysis Tridienis, mus vedantis Prisikėlimo iškilmės link. Dėl pratęsto karantino viešų pamaldų šiomis dienomis nebus – tačiau jose dalyvauti galime nuotoliniu būdu, pamaldžiai stebėdami tiesiogines transliacijas. ir interneto svetainė pateikia tokių transliacijų sąrašus. Siūlome sutrumpintą jų variantą – žemiau rasite informaciją apie Didžiojo Tridienio pamaldas iš Lietuvos katedrų bei kelių labiau žinomų Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių. DIDYSIS KETVIRTADIENIS: PASKUTINĖS VAKARIENĖS ŠV. MIŠIOS. 17.00 val. PL Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika. 18.00 val. LT Vilniaus Šv. vysk. Stan.
Scena iš rež. Oskaro Koršunovo spektaklio „Žuvėdra“ Maskvos dailės teatre. Irina Arkadina – Darja Moroz. Aleksandro Ivanišino nuotrauka. „Oskaras už režisūrą“, „Pavyzdys, kaip reikia statyti Čechovą mūsų laikais“, „Naujas žvilgsnis į Čechovą“, „Vieni geriausių artistų“, „Ideali aktorių atranka“, „Madingas europietiškas reiškinys“, „Visiškai naujai skambantis Čechovo tekstas“, „Nuo humanizmo pjedestalo nukeltas Čechovas“, „Tvirtai sudėta spektaklio struktūra“, „Į šiuolaikinį žiūrovą pataikantis spektaklis“, „Gyvesnė už gyvuosius „Žuvėdra“ – tokiomis frazėmis pirmuose laikraščių ir portalų puslapiuose rusų kritikai pasitiko režisieriaus Oskaro Koršunovo „Žuvėdros“ premjerą, pristatytą garsiajame Maskvos dailės teatre. O. Koršunovas buvo pakvie.
Balandžio 9 d. minime šv. Kasildą. Kai kurių šventųjų vardai mums daug geriau žinomi nei kitų, tačiau netgi mažai žinomų šventųjų gyvenimai mus kai ko moko. Taip yra ir su šv. Kasilda, musulmonų karaliaus dukra, gyvenusia Tolede, Ispanijoje, X a. Kasilda užaugo kaip musulmonė, tačiau rodė ypatingą palankumą krikščionių belaisviams. Legenda pasakoja, kad ji nešdavusi įkalintiems krikščionims pintinėje duoną. Tėvui pareikalavus parodyti, ką ji neša, ji pasakė nešanti rožes. Atidengus pintinę, duona stebuklingai pavirtusi į rožių puokštę. Ji susirgo, tačiau nebuvo įsitikinusi, ar kuris iš vietinių arabų gydytojų gali jai padėti. Tada ji išvyko į piligriminę kelionę į Šv. Vincento šventovę šiaurės Ispanijoje. Kaip dauguma kitų žmonių, kurie nuk.
Tai buvo prieš Velykų šventę. Jėzus, žinodamas, jog atėjo metas jam iš šio pasaulio keliauti pas Tėvą, ir mylėdamas savuosius pasaulyje, parodė jiems savo meilę iki galo. Vakarienės metu, kai velnias jau buvo įkvėpęs Judo Iskarijoto širdin sumanymą išduoti jį, žinodamas, kad Tėvas yra visa atidavęs į jo rankas, kad jis išėjęs iš Dievo ir einąs pas Dievą, Jėzus pakyla nuo stalo, nusivelka viršutinius drabužius ir persijuosia rankšluosčiu. Paskui įsipila vandens į praustuvą ir ima mazgoti mokiniams kojas bei šluostyti jas rankšluosčiu, kuriuo buvo persijuosęs. Taip jis prieina prie Simono Petro. Šis jam sako: „Viešpatie, nejau tu mazgosi man kojas!“Jėzus jam atsakė: „Tu dabar nesupranti, ką aš darau, bet vėliau suprasi“. Petras atsiliepė: „T.
Kadras iš rež. Andrejaus A. Tarkovskio (jaunesniojo) dokumentinio filmo „Andrejus Tarkovskis: kinas kaip malda“ („Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer“, 2019 m., Italija, Rusijos Federacija, Švedija, 97 min.). Tarp populiariausių „Kino pavasario“ pasiūlymų namų kino platformose ir toliau galima žiūrėti dokumentinį filmą „Andrejus Tarkovskis: kinas kaip malda“ – apie didįjį rusų ir pasaulio kino meistrą. Šis filmas, režisuotas jo sūnaus Andrejaus Tarkovskio jaunesniojo – tai bandymas įminti kino meno paslaptį ir kartu panirti į dvasinį menininko pasaulį. Kvietimas praverti duris į genijaus laboratoriją, kurioje jis pats autentišku monologu analizuoja savo kūrybinius ieškojimus, dalijasi įžvalgomis apie religiją – kaip dvasines savo filmų ištaka.
Unsplash.com nuotrauka. „Medikai priešakinėse fronto linijose...“, „Medikai kariauja beprecedentį karą su virusu...“ Tokie karo meto terminai šiuo laikotarpiu mirga viso pasaulio žiniasklaidoje, sutelkusioje dėmesį į žmones, kurių pagrindinė funkcija yra gydyti ir atstatyti, o ne žudyti ir griauti. Į šį gyvąjį medikų bastioną mes sudedame visas savo viltis ir lūkesčius, melsdami, kad tik jis atlaikytų, nes, jam griuvus, liksime nuogi prieš nematomą virusą. Visuomenė visuomet daug tikisi iš medikų, jų klaidos kaina gali būti labai didelė, ką ir parodė neseniai įvykęs teismas, skyręs dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, ją pusantrų metų atidedant, Kauno klinikų chirurgui už klaidą per operaciją. Tokie atvejai kelia įtampą medikų bendruomenei, į
{"main_picture":{"file_input":null,"url":"http:\/\/media.bernardinai.lt\/o\/bce7c072bb433f20fecfb419e6145e04.jpg"},"main_article":{"title":"Lai\u0161kas nematomai Dievo tautai","url":"http:\/\/www.bernardinai.lt\/straipsnis\/2020-04-08-laiskas-nematomai-dievo-tautai\/179770","article_id":"179770","subtitle":"Jean-Miguel Garrigues"},"sub_1":{"title":"Kaip jautiesi, gydytojau?","
Arcabas (1926–2018). Emauso istorija, 2006. globalworship.tumblr.com nuotrauka. Evangelijoje mane visada paliečia tai, kad Jėzaus mokymas – tai ne ilgas ir sudėtingas pamokslavimas, bet ženklai ir palyginimai, paimti iš kasdienio žmonių, į kuriuos Jėzus kreipiasi, gyvenimo. Jau daugiau kaip 20 metų, kasdien skaitydamas ir medituodamas Dievo Žodį, įsitikinau, kad Jėzus turėjo nepaprastą talentą kalbėti žmonėms, vartodamas jiems suprantamą kalbą. Jėzus – oratorius, mokėjęs prisitaikyti prie žmonių, jų lygio, o tai reiškia, kad pirmiausia Jis atidžiai juos stebėjo, klausėsi jų, norėjo sužinoti apie jų gyvenimus ir rūpesčius. Jėzus norėjo nusileisti iki savo auditorijos: jei būtų kalbėjęs su jais iš savo dieviškumo viršūnės, žmonės tikriausiai n.
Kryžiaus kelias. Šv. Bonifacijaus bažnyčia (Leuvardenas, Olandija). RomkeHoekstra nuotr. Wikipedia.org nuotrauka. FABIO CARDI – Lietuvoje ne kartą lankęsis italų kunigas, Pašvęstojo gyvenimo teologijos instituto „Claretianum“ (Roma) profesorius ir Marijos Nekaltojo Prasidėjimo misionierių studijų centro vadovas. Knygų ir daugybės publiakcijų autorius. Šie mąstymai publikuojami autoriaus . Vertė Saulena Žiugždaitė. Kaip ir Apreiškimo scena, nuėmimas nuo kryžiaus yra vienas iš menininkų labiausiai mėgstamų Marijos vaizdavimo būdų. Graži yra toji nebyli Motina su mirusiu sūnumi glėbyje. Apreiškimo metu ji užmezgė gyvą pokalbį su angelu, o dabar – tyli. Simeono išpranašautas kalavijas pervėrė jos sielą. Visiškai pilnai ji dalyvavo sūnaus dramoje.
Giovanni Bellini. Kalvarija (fragmentas), 1465–1470. Wikimedia Commons nuotrauka. Pirmieji krikščionys žinojo, kodėl Credo (Apaštalų tikėjimo išpažinimo) centre įrašė žodžius „dėl mūsų“. Tai „dėl mūsų“ Sūnus nužengė iš dangaus, „dėl mūsų“ jis buvo nukryžiuotas, mirė ir buvo palaidotas. Tai reiškia ne tik „mūsų labui“, bet ir „vietoj mūsų“, prisiimdamas visa, kas mums priklausė. Kai tik šioje vietoje padarome bent menkiausią išlygą, sugriūna esminis Naujojo Testamento teiginys. Tuomet išeitų taip, lyg jau būtume susitaikę su Dievu ir be viso šito, nuodėmė jau būtų buvusi atleista ir sunaikinta; kryžius tebūtų tik simbolis, svarbus kalbant apie amžiną Dievo draugystę, bet tik kažką reiškiantis ir nieko neįvykdantis simbolis. Nebūtų daugiau Die.
Rubensas. Apaštalas Jonas, 1611. Wikipedia.org nuotrauka. Šias paskutines gavėnios dienas Bažnyčios liturgija paprastai mums siūlo skaityti Evangelijos pagal Joną ištraukas. Tad įdomu gilintis į šv. Jono perduodamą žinią apie Jėzų. Kelias į Dievo gelmes. Šv. Jonas Teologas, dar kitaip – Jonas Mistikas, kviečia mus įsižiūrėti į Dievo gelmes, sutelkus žvilgsnį į Jėzų, nes matyti Jėzų – tai matyti Tėvą (plg. 12, 45; 14, 9): „Aš ir Tėvas esame viena.“ (10, 30) Savo evangelija jis siekia vienintelio tikslo – padėti mums pažinti Tėvo Meilę, apsireiškusią Jėzuje: „Jei kas mane myli, (…) ir mano Tėvas jį mylės; mes pas jį ateisime ir apsigyvensime.“ (14, 23) Ir mes tampame šios Meilės dalininkais: „Patsai Tėvas jus myli!“ (16, 27) Juk Jėzus meldė ir

Food and Human Nutrition

Business Issues

Companies - Public

Companies - Venture Funded

Commodity Prices

Financial Results

Global Markets

Global Risk Factors

Government Agencies

Information Technologies

Legal and Regulatory

Products - Animal

Products - Plant

Political Entities

Strategic Scenarios

Sources

Trends

Hints:

On this page, you see the results of the search you have run.  You may also view the following:

  •  Click on this drop-down menu on the right hand side of the page, to choose between the machine learning-produced Insights Reports, or the listing of concepts extracted from the results, in chart or list format. 


  •  View the number of search results returned for the search in each of your collections, and click on any of those numbers to view the entire listing of results from the chosen collection.

  •  Use the search adjustment drop-downs to change the scope, sorting, and presentation of your results.

  •  Show or hide the record’s caption (content description).

  •  Show actions that can be made with the search result record.

  •  Click on the Save button after running your search, to save it so that its results will be updated each time relevant new content is added to the designated collection. You may choose to be notified via search alerts.

Click here for more info on Search Results

Click here for more info on Machine Learning applications