Millie
your market intelligence analyst
Search Results
Edit Save
71,301 results
Novinky (Czech Republic) 06/18/2019 17:24
Jihoindická metropole Čennaí čelí vážné krizi kvůli nedostatku vody. Čtyři hlavní městské zásobárny pitné vody vlivem extrémních veder a nedostatku srážek v posledních týdnech zcela vyschly. Většina obyvatel je přitom odkázána na veřejnou distribuční síť, neboť menší studny nemají vodu už dávno, informoval zpravodajský server BBC.
Novinky (Czech Republic) 06/18/2019 15:53
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek na Facebooku obvinil exprezidenta Václava Klause z toho, že je ruský agent. „Vypovídá to o tom, jaký je a vždy byl Kalousek sám,” reagoval Klausův mluvčí Petr Macinka s tím, že exprezident zrovna slaví narozeniny. „Doufám, že si nenechá zkazit náladu takovým hňupem,” dodal Macinka.
Novinky (Czech Republic) 06/18/2019 15:17
Demisi českého premiéra Andreje Babiše v úterý na demonstraci v Bruselu nedaleko budovy Evropské komise žádaly asi dvě stovky převážně českých protestujících. Jedná se o další z řady shromáždění, jejichž účastníci vyjadřují obavy o nezávislost justice v souvislosti s Babišovým trestním stíháním nebo poukazují na premiérův střet zájmů.
Novinky (Czech Republic) 06/18/2019 14:46
Nizozemská televize NOS v úterý uveřejnila jména tří ruských důstojníků, kteří se v létě 2014 údajně podíleli na sestřelení malajsijského boeingu nad východní Ukrajinou. Informace se následně objevila v ruských a ukrajinských médiích. Jména podezřelých zazněla den před tiskovou konferencí, na které má skupina mezinárodních vyšetřovatelů oznámit nová zjištění ohledně tragédie letu MH17.
Novinky (Czech Republic) 06/18/2019 13:43
Pětice kandidátů uspěla ve druhém kole volby nového lídra Konzervativní strany a tedy i nástupce premiérky Theresy Mayové v čele britské vlády. Stejně jako to první ovládl i úterní hlasování konzervativních poslanců s obrovským náskokem exministr zahraničí Boris Johnson. Vyřazen byl pouze exministr pro brexit Dominic Raab, který jako jediný nedosáhl potřebných nejméně 33 hlasů.
Novinky (Czech Republic) 06/18/2019 13:39
Bývalý ředitel Národní galerie Praha (NGP) Jiří Fajt v žalobě tvrdí, že jeho výpověď z čela galerie je neplatná. Výpověď podepsal pověřený ředitel galerie Ivan Morávek, který k tomu podle Fajta neměl oprávnění. Vyplývá to z textu žaloby odeslané v úterý Obvodnímu soudu pro Prahu 1, kterou má ČTK k dispozici.
Novinky (Czech Republic) 06/18/2019 13:09
Úřadující americký ministr obrany Patrick Shanahan nechce tento rezort trvale převzít, nebude tedy usilovat o potvrzení do funkce Senátem USA. Na twitteru to v úterý oznámil prezident Donald Trump s tím, že Shanahana na postu úřadujícího ministra obrany nahradí jeho dosavadní náměstek Mark Esper, který měl zatím na starosti armádní záležitosti.
Novinky (Czech Republic) 06/18/2019 12:30
Na zarostlém docela zpustlém vršku stojí písničkou opěvovaný náchodský zámeček. Cestičky ve křoví jsou téměř nezřetelné, schodiště od města působí spíše hororově. Ale na zámek pěšky šlape málokdo, od městské části Plhov vede slušná asfaltka. Parkuje se u galerie, kdysi sloužil objekt jako jízdárna.
Novinky (Czech Republic) 06/18/2019 11:57
Košatou diskuzi vyvolala ve Sněmovně novela zákona o podpoře sportu, díky které by měla vzniknout Národní agentura sportu. Ta by měla od ministerstva školství převzít veškerou sportovní agendu a rozdělování sportovních dotací. Vést ji má někdejší bývalý hokejový brankář a současný poslanec ANO Milan Hnilička. Senát novelu odmítl a Sněmovnu čeká rozhodnutí, jestli horní komoru přehlasuje.
Novinky (Czech Republic) 06/18/2019 11:37
Evropská centrální banka (ECB) je připravena znovu uvolnit měnovou politiku, jestliže se nepodaří zrychlit inflaci. Mimo jiné by mohla snížit úrokové sazby nebo obnovit program nákupů aktiv. Na výroční konferenci v Portugalsku to v úterý řekl prezident ECB Mario Draghi. Draghiho prohlášení vyvolalo kritiku ze strany prezidenta USA Donalda Trumpa.

Energy

Business Issues

Companies - Public

Companies - Venture Funded

Chemicals - Agricultural

Chemicals - Industrial

Commodity Prices

Financial Results

Global Markets

Global Risk Factors

Government Agencies

Information Technologies

Legal and Regulatory

Political Entities

Sources

Strategic Scenarios

Trends

Hints:

On this page, you see the results of the search you have run.  You may also view the following:

  •  Click on this drop-down menu on the right hand side of the page, to choose between the machine learning-produced Insights Reports, or the listing of concepts extracted from the results, in chart or list format. 


  •  View the number of search results returned for the search in each of your collections, and click on any of those numbers to view the entire listing of results from the chosen collection.

  •  Use the search adjustment drop-downs to change the scope, sorting, and presentation of your results.

  •  Show or hide the record’s caption (content description).

  •  Show actions that can be made with the search result record.

  •  Click on the Save button after running your search, to save it so that its results will be updated each time relevant new content is added to the designated collection. You may choose to be notified via search alerts.

Click here for more info on Search Results

Click here for more info on Machine Learning applications