Millie
your market intelligence analyst
Search Results
Edit Save
71,285 results
Novinky (Czech Republic) 06/18/2019 10:16
Návrh zákona o hromadných žalobách vyvolal mezi odbornou veřejností vlnu odporu. Ministerstvo spravedlnosti se proto rozhodlo jej změnit a systém primárně založit na přihlašovacím systému do řízení (tzv. opt-in). Renomovaní právníci kritizovali hlavně to, že návrh vytváří prostor pro byznys spekulativních žalobců a je rizikem zneužití žalob jako šikanózního nástroje v konkurenčním boji.
Novinky (Czech Republic) 06/18/2019 10:03
Největší japonský ostrov Honšú zasáhlo zemětřesení o síle 6,8 stupně. Pro severozápadní pobřeží ostrova vydaly úřady varování před přívalovou vlnou tsunami, která může dosáhnout výše až jednoho metru. Místní jaderná elektrárna preventivně vypnula své reaktory, informovala agentura Reuters, podle níž zatím chybí informace o obětech či způsobených škodách.
Novinky (Czech Republic) 06/18/2019 09:46
Při opravování maturitních testů z matematiky uznával Cermat letos na jaře u jedné z úloh i odpověď, kterou neuvedl v klíči správných řešení, studenti tedy mohli dostat bod za dvě varianty odpovědí. Podle konzultanta vzdělávací společnosti EDUin Oldřicha Botlíka byla příčinou chyba v zadání úlohy, Cermat s tím nesouhlasí. Podle MŠMT měla úloha jediné správné řešení a hodnotitelé se jen rozhodli uznávat ho i v případě, že jeho součástí byla také chybná odpověď.
Novinky (Czech Republic) 06/18/2019 09:39
O tom, že má letecká doprava jistý dopad na životní prostředí, se ví, avšak až doposud nebyly žádné velké změny na programu dne. Množství aerolinek nabízí pasažérům možnost vymazat svou uhlíkovou stopu za daný let finančním příspěvkem, který je následně využit na podporu nejrůznějších ekologických projektů. Jenže podle průzkumu tento dobrovolný poplatek hradí po světě jen jeden z 800 cestujících. Jde tedy o slepou uličku?
Novinky (Czech Republic) 06/18/2019 09:33
Premiér Andrej Babiš (ANO) by se měl ve čtvrtek sejít s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. V úterý o tom informoval server iRozhlas, jemuž schůzku potvrdila mluvčí komise Mina Andrejevová. Babiš, který je podle předběžné auditní zprávy ve střetu zájmů kvůli vlivu na společnost Agrofert, před časem tvrdil, že chce s šéfem komise jednat právě o „nekompetetních auditorech”.
Novinky (Czech Republic) 06/18/2019 09:26
Do choulostivé situace se dostala žena, která měla mít v jednu dobu paralelní intimní poměr se dvěma muži. S oběma totiž měla nechráněný pohlavní styk a otěhotněla, za otce potom označila jednoho z nich, přičemž narozená dvojčata ho také mají jako otce uvedeného v rodném listě. Druhý nápadník ale tvrdí, že pravým otcem je on. Spletitou situaci tak musí řešit soudy včetně Ústavního soudu (ÚS).
Novinky (Czech Republic) 06/18/2019 09:23
Rumunský dělník Marius Vasilica Ailieseie neuspěl s odvoláním a za vraždu matky pětiletého chlapce jde na 19 let do vězení. Rozhodl o tom v úterý Vrchní soud v Praze, který tak potvrdil únorový verdikt libereckého soudu. Po odpykání trestu bude muž z České republiky vyhoštěn na neurčito, sdělila na dotaz Novinek mluvčí soudu Simona Heranová.
Novinky (Czech Republic) 06/18/2019 08:40
Dva neonacisté, kteří vyhrožovali smrtí princi Harrymu za to, že se oženil s Meghan Markleovou, jejíž matka je černoška, byli v úterý v Británii odsouzeni k trestu vězení, uvedla BBC. Devatenáctiletý Michal Szewczuk z Leedsu stráví za mřížemi čtyři roky a tři měsíce. O rok mladší Oskar Dunn-Koczorowski ze západního Londýna vyfasoval trest 18 měsíců v detenčním zařízení pro mladistvé. V době spáchání činu byl ještě nezletilý.

Information Technologies

IT Markets

Business Issues

Companies - Public

Companies - Venture Funded

Analysts

Analyst Firms

Global Markets

Global Risk Factors

Government Agencies

Job Titles

Legal and Regulatory

Political Entities

Sources

Strategic Scenarios

Trends

Hints:

On this page, you see the results of the search you have run.  You may also view the following:

  •  Click on this drop-down menu on the right hand side of the page, to choose between the machine learning-produced Insights Reports, or the listing of concepts extracted from the results, in chart or list format. 


  •  View the number of search results returned for the search in each of your collections, and click on any of those numbers to view the entire listing of results from the chosen collection.

  •  Use the search adjustment drop-downs to change the scope, sorting, and presentation of your results.

  •  Show or hide the record’s caption (content description).

  •  Show actions that can be made with the search result record.

  •  Click on the Save button after running your search, to save it so that its results will be updated each time relevant new content is added to the designated collection. You may choose to be notified via search alerts.

Click here for more info on Search Results

Click here for more info on Machine Learning applications